Zamknij reklame

Samsung białyWydarzenie, na które chyba każdy dobry „lolker” czekał cały rok, dobiegło końca. W finale, po czterech meczach, Samsung White pokonuje Star Horn Royal Club 3:1 za zwycięstwa i tym samym staje się w tej chwili najlepszą drużyną League of Legends, zabierając do domu cały 1 000 000 dolarów (ok. 20 milionów CZK, 780 000 euro ), po czym Star Horn Royal Club będzie musiał zadowolić się drugim miejscem i 250 000 dolarów (ok. 5 mln CZK, prawie 200 000 euro). Samsung Blue i drugi półfinalista w postaci OMG zgarną z mistrzostw po 150 000 dolarów (około 3 milionów CZK, prawie 120 000 euro).

To było naprawdę ekscytujące widowisko, kiedy Samsung White wygrał pierwsze 2 partie finałowe czystą ręką, ale trzeci już się zawahał i zamiast od razu zdobyć puchar, mimo ogromnego wysiłku w ostatnich minutach, przegrał i musiał grać dalej aż do czwartej partii, w której Koreańczycy z południa prowadzili 0:2 i stracili 1000 sztuk złota, doskonale odwrócili losy meczu, bez problemów wygrali kilka walk drużynowych, a po dwudziestu minutach ostatecznie wyłoniono zwycięzcę.

Dla chińskiego Star Horn Royal Club powtarza się sytuacja z ubiegłorocznych mistrzostw, gdzie bez większych trudności przedostali się do finału pod nazwą Royal Club, ale tam nie wystarczyli im do pokonania południowokoreańskiego SK Telecom T1 i przegrali 3:2. Dla Samsunga White to premiera na Pucharze Świata, gdyż zespół powstał dopiero w zeszłym roku, ale mimo to, podobnie jak jego siostra Samsung Blue, osiąga ogromne sukcesy, w tym nowo zdobyty tytuł Mistrza Świata 2014.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Samsung biały